Avots: https://en.wikipedia.org/wiki/Danish_landrace_goose
Senas izcelsmes Dānijā audzēta zoss. Attīstījusies senatnē no savvaļā dzīvojošas zoss, domājams no Skandināvijā savvaļā dzīvojošās pelēkās zoss. Līdz 17. gs. bija vienīgā Dānijā audzētā zosu šķirne. Ierakstīta ES reto un aizsargājamo zosu šķirņu sarakstā.
Vidēja izmēra zoss. Pieaugušas zoss svars tēvam ap 6 kg un mātei – ap 5 kg, lēnaudzīgas.
Dējība zema, ap 25 olām gadā, labas līnijas – līdz 40 olām gadā. Zems apaugļotības un šķilšanās procents (50-60%), kas nozīmē, ka zosis grūti pavairot. Daļēji zudis perēšanas instinkts. Zoss mātes nobriest 250 dienās un tēvi 270 dienās. Reta īpašība, ka mātes nobriest ātrāk par tēviem, kad parasti zosu valstī ir otrādi.
Noapaļots, nedaudz piepacelts ķermenis. Knābis, kājas un pleznas spilgti oranžā krāsā. Acis zilas, krustojumiem iespējama cita acu krāsa. Viena vēdera tauku kroka.
Standartizēti divi krāsu varianti – pelēks apspalvojums un pelēki balti raibs apspalvojums (balta zoss ar pelēku galvu, muguru un spārnu daļu).
Aktīva un izturīga zoss, labi izmanto ganības. Izturīga pret slimībām. Varētu būt labs variants audzēšanai gaļas ieguvei, jo var iegūt salīdzinoši daudz un liesas gaļas, kad citu šķirņu zosu gaļa ir daudz treknāka.
Gredzenu izmērs abiem dzimumiem 24 mm.
Avoti:
-
http://www.entente-ee.com/wp-content/uploads/Danischeganse.pdf skatīts 21.11.20.
-
http://www.entente-ee.com/wp-content/uploads/Seltene-Rassen-EN.pdf skatīts 21.11.20.
-
https://en.wikipedia.org/wiki/Danish_landrace_goose skatīts 21.11.20.
-
https://www.roysfarm.com/danish-goose/ skatīts 21.11.20.
-
http://www.entente-ee.com/wp-content/uploads/EE-Ringgr%C3%B6sse-Gross-und-Wassergeflugel.pdf 21.11.20.
-
http://www.zooenc.eu/en/danish-landrace-goose/ skatīts 21.11.20.
-
https://spoiltpups.com/danish-goose/ skatīts 21.11.20.